Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2024

Διπλό του ΠΑΣ Φλώρινα μέσα στην Καρδίτσα στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής...

...γυναικών με σκορ 1-5. Οι παίχτριες του ΠΑΣ Φλώρινα αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο κατάφεραν να πάρουν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και επέβαλαν το δικό τους ρυθμό στην αναμέτρηση. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό όταν η Χάσκα πέρασε από δεξιά και έσπασε στην Γεριμπακάνη που με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 15΄ η Σουμελίδου έβγαλε σε καλή θέση την Λόζιου που με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2. Δύο λεπτά αργότερα η Τσιώτα σέντραρε από δεξιά και η επερχόμενη Χάσκα έκανε το 0-3. Στο 30ο λεπτό η Λόζιου από κοντά έκανε το 0-4 μετά από εκτέλεση κόρνερ της Τζαμπάζη. Στο 43΄ η Αδάμου συνεργάστηκε με την Γεριμπακάνη που πλάσαρε εύστοχα για το 0-5. Στην επανάληψη η ομάδα του ΠΑΣ έριξε τους ρυθμούς του αγώνα και ενώ έχασε αρκετές ευκαιρίες δέχτηκε ένα γκολ με το το 1-5 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Για την 2η αγωνιστική η ομάδα του ΠΑΣ Φλώρινα θα ταξιδέψει στην πόλη της Καβάλας για να αντιμετωπίσει την ιστορική ομάδα της Καβάλας '86.