Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024

Πρωταθλητής Β. Ελλάδας ο Μάριος Σερίδης- Κυριαρχία των ΣΑΡΙΣΩΝ και στο Περιφερειακό Παμπαίδων (Κ13)

Σε μία ακόμα διοργάνωση τα παιδιά των ακαδημιών μας γνώρισαν μεγάλες διακρίσεις. Κατέκτησαν τέσσερα μετάλλια στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Παμπαίδων Παγκορασίδων Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης που έγινε στην Καβάλα το Σάββατο 10/2/2024.

Το Πρωτάθλημα αυτό αφορούσε τις γεωγραφικές περοιοχές Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρο και Θεσσαλία. Πήραν μέρος 65 παιδιά από 15 συλλόγους των περιοχών αυτών. Οι Σάρισες συμμετείχαν με 6 αγόρια και 1 κορίτσι.

Όσο αφορά την κατηγορία των Παμπαίδων η ομάδα μας κατέκτησε τα τρία πρώτα μετάλλια: Χρυσό ο Μάριος Σερίδης, αργυρό ο Παντελής Μιχαηλίδης και χάλκινο ο Βαγγέλης Χρυσοστομίδης. Στα κορίτσια το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Παναγιώτα Τσέκαρη. Να σημειώσουμε εδώ, ότι ο Μάριος Σερίδης, επανέλαβε την περσινή του επιτυχία και διατήρισε τον τίτλο του Πρωταθλητή Β. Ελλάδας. Επίσης, η Παναγιώτα Τσέκαρη αγωνίστηκε σε μία κατηγορία μεγαλύτερη από αυτήν της ηλικίας της.

Στους αγώνες πήραν μέρος ακόμα ο Σάββας Κοϊμτσίδης, ο Βασίλης Χρυσοστομίδης και ο Σπύρος Σαρηγιαννίδης.

Πολλά συγχαρητήρια στους νικητές και σε όλα τα παιδιά.