Ανακοινώνεται ότι για την επόμενη εβδομάδα (από 22 Αυγούστου
έως 28 Αυγούστου) τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής
Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Δυτικής Μακεδονίας θα είναι τα ακόλουθα:
ΝΟΜΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ:
Δευτέρα (22-08-2016) και ώρες από 09.00 έως 16.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Πόρος- Κνίδη – Έξαρχος – Ποντινή – Παλαιοχώρι –
Σαρακήνα- Δίπορο - Ιτέα
Τρίτη (23-08-2016) και ώρες από 17.00 έως 24.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Μαυραναίοι - Αναβρυτά - Πολυνέρι-
Αλατόπετρα - Πρόσβορο - Αετιά - Φιλιππαίοι - Μεσολούρι - Δοτσικό - Σαμαρίνα -
Σμίξη - Πανόραμα - Λάβδα.
Τετάρτη (24-08-2016)
και ώρες από 17.00 έως 24.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ
: Έλατος - Καληράχη - Μέγαρο - Κυπαρίσσι
- Καλλονή - Τρίκορφο - Άγιος Κοσμάς - Λείψι - Εκκλησιές - Ροδιά - Σύδενδρο -
Οροπέδιο.
Πέμπτη (25-08-2016)
και ώρες από 09.00 έως 16.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Άγιοι Θεόδωροι – Ανθρακιά – Κηπουρειό – Κρανιά
– Πριόνια – Καλλιθέα.
Παρασκευή
(26-08-2016) : και ώρες από 09.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Μεγ.
Σειρήνι - Αμυγδαλιάς - Ελεύθερο - Άγιος Γεώργιος - Κιβωτός - Μηλιά - Βατόλακκος
- Ταξιάρχης - Κοκκινιά.
Κυριακή
(28-08-2016) και ώρες από 20.00 έως
02.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Μαυραναίοι – Ζιάκας –
Αβδέλλα – Περιβόλι- Σπήλαιο- Τρίκωμο - Κοσμάτι- Μοναχίτι - Μικρολίβαδο.
ΝΟΜΟΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ:
Δευτέρα (22-08-2016) και ώρες από 17.00 έως 24.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ:
Καστοριά-Δισπηλιό-Μαυροχώρι-Πολυκάρπη-Τοιχιό-Μεταμόρφωση-Φωτεινή-
Μελισσότοπος -Σταυροπόταμος- Βασιλειάδα-Βέργα-Κλεισούρα-Λιθιά-Κορησός-Αμπελόκηποι-
Μηλίτσα-Κωσταράζι-Βογατσικό-Γέρμας-Δισπηλιό-Καστοριά.
Τρίτη (23-08-2016) και ώρες από 17.00 έως 24.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ:
Καστοριά-Κολοκυνθού-Μεσοποταμία-Καλοχώρι-Άνω και Κάτω
Πτεριά-Κομνηνάδες-Διποταμία-Χιονάτο-Νεστόριο- Μελάνθιο-Νίκη-Λάγγα-Βράχος-Πετροπουλάκι-Άργος
Ορεστικό-Καστοριά
Τετάρτη (24-08-2016) και ώρες από 09.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :
Καστοριά-Δενδροχώρι-Ιεροπηγή-Αγία Κυριακή-Οινόη-Άνω και Κάτω
Πτεριά-Πολυάνεμος-Καλοχώρι-Τσάκωνη-Πεντάβρυσος-Ομορφοκκλησιά-Υψηλό-Αυγή-Χιλιόδενδρο-Ποριά-Καστοριά.
Πέμπτη (25-08-2016) και ώρες από 08.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :
Καστοριά-Μανιάκοι- Κρανοχώρι-Άνω και Κάτω Πτελέα- Αγία
Άννα-Νεστόριο-Κοτύλη-Κυψέλη- Επταχώρι-Χρυσή-Πευκόφυτο-Πεύκο-Καστοριά .
Παρασκευή (26-08-2016) και ώρες από 09.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :
Καστοριά-Λεύκη-Κορομηλιά-Ν. Οικισμός
Κορεστίων-Κρανιώνας-Μαυρόκαμπος-Χαλάρα-Μακροχώρι-Μελάς-Άνω Μελάς-Άγιος
Αντώνιος-Βυσσινιά-Οξυά-Πολυκέρασος-Τοιχιό-Σιδηροχώρι-Κεφαλάρι-Απόσκεπος-Καστοριά
Σάββατο (27-08-2016) και ώρες από 09.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :
Καστοριά-Λαχανόκηποι-Λακκώματα-Κρύα
Νερά-Σπήλαια-Ζευγοστάσιο-Άνω και Κάτω
Περιβόλι-Καστανόφυτο-Άγ.Ηλίας-Σπήλιος-Κερασώνα-Ανθηρό-Νόστιμο-Σκαλοχώρι-Βέλος-Διαλεκτό-Βοτάνι-Αμμουδάρα-Ασπροκκλησιά-Αμπελοχώρι-Ασπρονέρι-Κρεμαστή-Λάγουρα-Καστοριά
.
ΝΟΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ:
Δευτέρα (22-08-2016) και ώρες από 18.00 έως 02.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ομαλή- Αγίασμα-
Σταυροδρόμι- Διχείμαρο- Πλακίδα- Δαμασκηνιά- Κλεισώρεια- Δραγασιά-Ζώνη- -
Λυκνάδες- Λεύκη – Άγιος Θεόδωρος- Αχλαδιά- Κοιλάδι- Άγιοι Ανάργυροι-
Πολυκάστανο- Δάφνη -Ανθούσα- Τριάδα- Αυγερινός- Βυθός -Πεντάλοφος
Δίλοφος-Σωτήρας- Μόρφη- Βουχωρίνα- Κορυφή- Χρυσαυγή.
Τρίτη (23-08-2016) και ώρες από 16.00 έως 24.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Αλιάκμωνας-
Μελιδόνι-Χειμερινό-Μολόχα- Πλατανιά-Σήμαντρο- Βελανιδιά-
Στέρνα-Κρυονέρι-Ασπρούλα- Μεσολλόγι-Χορηγός- Λευκοθέα-Λευκαδιό-Βροντή-Απιδέα-
Ρόκαστρο-Λούβρη-Κριμήνι-
Ροδοχώρι-Ανθοχώρι-Φυτόκιο-Λουκόμι-Πυλωρί-Αξιόκαστρο- Κλήμα-Τραπεζίτσα-Πανάρετη –Πολύλλακος.
Τετάρτη (24-08-2016) και ώρες από 14.00 έως 20.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Καλαμιά-Αλωνάκια-
Ανθότοπος- Κηπάρι- Κοκκιναράς-Σκήτη- Ξηρολίμνη Δαφνερό- Παλιόκαστρο-
Μικρόκαστρο- Μεσοπόταμος-Γαλατινή-Καλονέρι-Εράτυρα-Πελεκάνος- Δρυόβουνο-
Βλάστη- Νάμματα -Ανναράχη-Μηλοχώρι-Φούφας-N. Νικόπολη –Σιδερά –Λιβερά -Κτενάς.
Πέμπτη (25-08-2016) και ώρες από 08.00 έως 14.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Δροσερό-Γαλάτεια-Ολυμπιάδα-Περδίκκας-Πεντάβρυσος-Ανατολικό-Κομνηνά-
Μαυροδένδρι- Ποντοκώμη - Μεσόβουνο- Πύργοι-Άγιος Χριστόφορος –Καρυοχώρι-
Σκάφη-Σπηλιά- Ερμακιά-Πτελεώνας -Ακρινή –Προφήτης Ηλίας (Παρχάρια)–Άγιος
Δημήτριος -Ρυάκιο-Άγιο Πνεύμα-Παρχάρι Τετραλόφου –Τετράλοφος-Άγιος Χαράλαμπος-
Βοσκοχώρι-Αυγή- Καπνοχώρι- Ανατολικό-Άγιοι Θεόδωροι -Λεβέντης-Πολύμυλος –
Ζωοδόχο Πηγή-Αγία Παρασκευή.
Παρασκευή (26-08-2016) και ώρες από 19.00 έως 01.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ρύμνιο -Φρούριο- Μικρόβαλτο-
Τρανόβαλτο- Λαζαράδες - Ελάτη- Λιβαδερό- Μεταξά-Τριγωνικό- Πολύραχο-
Προσήλιο-Λάβα-Καστανιά- Παλαιογράτσανο Καταφύγιο- Βελβεντό- Αγία Κυριακή.
Σάββατο (27-08-2016) και ώρες από 09.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Νέο Κλείτος-Πρωτοχώρι-
Λευκοπηγή-Αγία Παρασκευή Ροδιανή-Κερασιά-
Κτένι-Αιανή-Χρώμιο-Καισαρειά-Κήπος-Κάτω Κώμη- Μηλιά-Άνω Κώμη- Σπάρτο
-Κοντοβούνι-Σταυρωτή - Πύργος-Ανατολή-Αμυγδαλιά-Βαθύλακκος-Νεραΐδα-Αύρα-
Ίμερα-Πολύφυτος -Πετρανά- Μεσσιανή- Κουβούκλια-Ροδίτης- Λεύκαρα- Οινόη-Πτελέα.
ΝΟΜΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ:
Δευτέρα (22-08-2016) και ώρες από 08.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Aγ.
Παρασκευή-Εθνικό-Κρατερό-Παρόρι-Πολυπλάτανος-Μεσόκαμπος-Μεσοχώρι-Μαρίνα
Τρίτη (23-08-2016) και ώρες από 08.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Σκοπός-Αχλάδα-Μελίτη-Λόφοι-Κέλλη-Κλειδί-Αγ.
Βαρθολομαίος
Τετάρτη (24-08-2016) και ώρες από 08.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Φλάμπουρο-Λεπτοκαρύα-Κολχική-Υδρούσα-Άνω
Υδρούσα-Δροσοπηγή-Τροπαιούχος-Ατραπός-Τριανταφυλλιά-Πολυπόταμος
Πέμπτη (25-08-2016) και ώρες από 08.00 έως 15.00ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :
Μανιάκι-Φαράγγι-Βεγόρα-Αγ.
Παντελεήμονας-Πέτρες-Αντίγονο-Φιλώτας-Λεβαία
Παρασκευή (26-08-2016) και ώρες από 08.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :
Βαρικό-Λέχοβο-Ασπρόγεια-Αγραπιδιές-Σκλήθρο-Νυμφαίο-Αετός-Βαλτόνερα-Ανάργυροι.
Σάββατο (27-08-2016) και ώρες από 08.00 έως 15.00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :Βροντερό-Πύλη-Ψαράδες-Πλατύ-Καλλιθέα-Λευκώνας-Μικρολίμνη-Πράσινο-Ανταρτικό-Πισοδέρι.